Ľudia odpradávna sledovali oblohu, mraky, planéty, Slnko, Mesiac a hviezdy🌟 a hľadali súvislosti medzi prírodnými javmi na Zemi a ich vplyv na zdravie, duševnú i telesnú pohodu. Opierali sa len o priame pozorovania prírody, migráciu zvierat, vegetačné obdobia rastlinnej ríše, výkyvy počasia.
Viditeľné zatmenie Slnka vnímali ako veľký predel. Mohol navodiť stav ohrozenia až mystickú obavu z konca sveta. Veď večné Slnko, ktoré ráno vyšlo na oblohu sa zrazu stratí, oslabne a nastane čiastočná alebo úplná tma. Tí, ktorí o ňom vedeli boli vo výhode, pretože ich poznanie im dávalo istotu, že toto vesmírne divadlo nepotrvá dlho a, že jeho predzvesť a následky môžu trvať dlhšie.
Zatmenie u nás…
V tomto decembri bude zatmenie Slnka v ranných hodinách, u nás nepozorovateľné. Zatmenie môže nastať iba počas nového mesiaca, teda slnečno-mesačnej konjunkcie. V každom slnečnom znamení (teda teraz je Slnko v znamení Strelca, nastane nový mesiac v Strelcovi). Stane sa tak o 8:46 4.12., čo je zároveň prvý deň mesačnej lunácie. V prvé tri dni po nove vstupuje do tela s vplyvom na jeho zdravie viac chladu. Môže sa výrazne ochladiť a napriek kvalitnému kúreniu budeme mať zväčšený pocit vnútornej zimy. Preto si doprajeme kvalitný zdravý pohyb🚶‍♀️👣, kedy môže telo prirodzene produkovať telesné teplo, najdostupnejším spôsobom. V strave vynecháme chladivé potraviny – mliečne produkty, alkohol, cukor, chladené sladené nápoje. Doprajeme si obilnú kávu, teplé čaje prehrievajúce naše vnútorné orgány, v doobedných hodinách v primeranom množstve zázvor, kurkumu v prevarenej vode, podľa chuti čierny a červený čaj – výborne zahrieva a prekrvuje čínsky Yunan OP, alebo Keemon, oba čaje majú červený nálev a prehrievajú vnútorné orgány – nie sú však vhodné pre ľudí, ktorým dvíhajú vnútorný oheň.
V jednej rovine bude Zem, Slnko, Mesiac a planéta Merkúr, čo môže výrazne ovplyvniť obehový systém, kvalitu krvi, telesných tekutín, obličiek a mierne obmedzí rečové centrá – v čase novu sa môžu ľudia ťažšie vyjadrovať a komunikácia môže nezvyčajne viaznuť. Keďže zatmenie bude v Strelcovi🏹 – ohrozené sú zdravotne partie bedier, panvy a krížov, pri strate slnečného svetla☀️ sa môže stať, že človek môže padnúť, alebo sa potknúť, či nečakane zavadiť. V tieto dni je tiež známe silné zabúdanie a neistota.
Zatmenia Slnka sa všeobecne vnímalo ako niečo zlé a negatívne. Ak však človek v tom čase nerobí nejaké vážne rozhodnutia ani aktivitu, prečká zatmenie a novo vyjdené Slnko mu tak umožní Nový začiatok. Zatmenie je čiastočný reset a po jeho skončení sa môže veľa vecí obrátiť v lepší smer. Nebezpečné je, ak vtedy vynikne iný vplyv. (Silné kvadratúry alebo opozície.)
Silu zatmenia môžeme cítiť niekoľko dní v podobe chladu, oslabenia a vnútorného nepokoja. Keďže toto zatmenie je v podstate ráno, máme čas vyhľadať Slnko v priebehu dňa a akýmkoľvek spôsobom do seba slnečnú silu dostať späť. V čase zatmení sa neodporúčajú žiadne závažné zdravotné zákroky, jedlo musí byť iba čerstvo pripravené, na cestách sme opatrní. Akýmkoľvek spôsobom sa pokúsime zatemnené Slnko nahradiť žltou stravou, teplými farbami, sviečkami, ohňom, kvalitným medom, šafránom, rakytníkom. Tri dni po nove a zatmení je čas najvhodnejší na začatie činností na posilnenie svojho zdravia, zahájenie novej liečby, nového prístupu, začiatok zbierania síl.
 
Prajeme Vám príjemné prežitie nového Mesiaca, aj keď so zatmením Slnka…
Weleslawa a Duchoslav
www.karpatskypecuch.org
Ilustračné foto