Skôr ako privítame jar🌸, s jej plnou krásou a aktívnou detoxikáciou tela a pečene, doprajme ešte pozornosť našim obličkám. Február je ich čas…
Je najkratším mesiacom v roku. Na narodenie si ho vyberú ľudia, ktorí sa vedia so životom doslova pobiť a preplávať nejednu búrku života hoc poriadne doriadený, ale s neskutočne silnou regeneračnou schopnosťou a čoskoro stoja znova na nohách. Mentálne dokážu nastaviť svoj život tak, aby dobre bolo. Práca s mysľou je tu viac ako potrebná. Nečudujeme sa, február je jeden z najťažších mesiacov v roku pre všetkých, ktorí majú starosti, alebo nedostatok životnej energie. Vo februári sú totiž najviac oslabené obličky. Prichádzajú na pretras naše životné strachy, obavy a vzťahové súvislosti. Neustále spochybňovanie seba samého, či druhých, strach o rodinu, živobytie, zažité šoky. Po dlhej zime, v minulosti, v čase našich predkov najviac rozhodoval tento mesiac u skôr narodených i po chorobe, či sa dožijú jari a ucítia vôňu pučiacich stromov a kyprej zeme v ovzduší.
Tento mesiac je mostom medzi rokom predošlým a prechodom do rodiaceho sa roku nového. Obrovská únava tela, chuť pospávať, zimomravosť a neustála túžba siahnuť po teplom čaji a hrubej deke je na mieste. Ako z telesného ročného „zúčtovania“ vyviaznuť čo najlepšie?
Obličky okrem základnej vylučovacej funkcie, kedy oddeľujú čisté od kalného, majú na starosti ďalší rad pochodov v našom tele. Ich celkové oslabenie sa prejaví ako: znížená obranyschopnosť organizmu, únava, malátnosť, závrate, slabosť v kolenách a bedrách či ich bolesť, bolesti chrbtice v oblasti prechode lumbosakrálnej časti, časté močenie, pomočovanie u detí, lokálne zadržiavanie vody a vodnaté opuchy, rednutie kostí, vypadávanie alebo zlá kondícia vlasov, neplodnosť, strata schopnosti sa sústrediť, zábudlivosť, nedoslýchavosť, zhoršujúci sa sluch, poruchy rastu u detí, oneskorený vývoj, predčasné starnutie, rednutie kosti, nedostatočný nádych, dušnosť. Podľa čínskej medicíny sú úschovňou našej prenatálnej aj postnatálnej esencie ťing. Tá prenatálna je vrodená, závisí od „genetickej výbavy“ našich rodičov a postnatálna závisí od kvality fungovania piatich orgánov cang a šiestich orgánov fu. Čiže od nášho životného štýlu🤩, schopnosti spracovávať emócie🤯 a kvality stravy🧐, ktorú konzumujeme. V priebehu roka si povieme o všetkých spomínaných orgánoch a o možnostiach ich revitalizácie, tak aby pracovali s najvyššou kvalitou a tým zásobovali naše obličky dostatočnou esenciou.
Je časté, že v rýchlom pracovnom tempe ľudia nemajú čas si sadnúť a vypiť šálku čaju, alebo pohár vody🫗. Buďte na seba láskaví a majte na pracovnom stole neustále plný pohár vody. Ak je Vám voda „ťažká“, nasypte si do nej obličkovú bunkovú soľ Natrium muriatucum D6. Obličkám však dobre urobí aj teplý čaj☕ ideálne základný obličkový podľa Janču https://www.lekareniris.sk/produkty/fytoterapia/miesane-caje/caj-na-podporu-obliciek/alebo si pripravte ženský urologický čaj s vysokým podielom brusníc z našej ponuky https://www.lekareniris.sk/produkty/fytoterapia/miesane-caje/zensky-urologicky-caj/. Pripravený čaj podľa návodu vypite v čase medzi 15tou až 19 tou hodinou. Zahrejete si čajíkom močový mechúr a povzbudíte obličky, ktoré v tomto čase hrajú prvé husle🎻. Z vitálnych húb, ktoré majú razantnejší účinok ako bylinné čaje, môžete siahnuť po reishi alebo cordyceps. Sú to kráľovské huby🍄🍄🍄 „nesmrteľnosti“. Z homeopatie môžete použiť obličkovú drenáž pozostávajúcu z homeo.liekov Equisetum, Solidago alebo Berberis. O správnom dávkovaní a riedení sa poraďte u nás v lekárni. Z komerčných prípravkov sú vhodné Diocel, Renol, Mycoren, gemo preparáty, Copy cisárovnej, Hriva čierneho vraníka, Mycohair. Z jedál majú obličky rady dlho varené teplé vývary z koreňovej zeleniny, fazuľky adzuki a iné fazuľky, goji, vlašské orechy, morské ryby a plody mora, morské riasy. Z chutí dominuje slaná.
Ak ste zimomraví, uvarte si odvar s rozmarínu🛀 a soli a doprajte svojim chodidlám teplý kúpeľ a reflexnú masáž napr. s našim DETOX olejom z predchádzajúceho článku. Odmenia sa vám okamžitou úľavou a teplom. Nepoužívať pri vysokom krvnom tlaku.
Ak je vaše vyčerpanie viac ako v norme a na nič z hore uvedeného nemáte čas, nahrejte si aspoň 1x do týždňa morskú soľ 1kg na suchej panvici a nasypte ju do návlečky, ktorú zabaľte do uteráka a ľahnite si na ňu tak, aby ste si vyhriali oblasť obličiek. Obličky majú radi suché teplo a soľ. Soľ následne teba vyhodiť. V neposlednom rade vedia pomôcť aj telové sviečky napr. od Medosviečky https://www.lekareniris.sk/produkty/telove-a-usne-sviecky-medosviecky/sviecky-na-aktivaciu-obliciek-10-ks/. Obličky vedia v tomto mesiaci potrápiť aj vašich štvornohých miláčikov. Aj pre nich máme riešenia z prírody, ktorými ich obličky vieme posilniť.
Prajeme vám, aby ste svoj privátny most cez minulosť prešli ľahko a bez ťažkostí.
S úctou kolektív lekárne Íris🌈.