Aj keď zatiaľ prírodu nepokryla poriadna snehová perina❄️, stromy oddychujú a s ňou aj celá príroda. V tento čas po sviatkoch Vianoc, novoročných prípitkoch a stoloch plných hojnosti nám dáva o sebe vedieť pán MOČOVÝ MECHÚR. Nuž, silná téma najmä pre tých, ktorí už mali možnosť precítiť jeho nespokojnosť v tele a vedia, čo je to bezsenná noc a bolestivý deň práve kvôli jeho vzbure. Teraz po sviatkoch k nám prehovára silnejším hlasom najmä po tonách sladkostí, sedení v chladnejšom prostredí, či pití sladkých nápojov. Témou močového mechúra je schopnosť vypúšťania, odpúšťania, odolnosti voči tlaku a vysporiadania sa s napätím vo všetkých jeho formách. Na tomto orgáne sa ukáže, ako je človek schopný vysporiadať sa so životnými situáciami pod tlakom a aj s vlastnými emóciami a krivdami a to tak, aby v tele nič neostávalo a nenechalo sa v nádobe niečo, čo malo už dávno odvanúť.
Bylinkami močového mechúra sú: praslička, zlatobyľ, stavikrv, vŕba, breza🌿🌱.
Je tu čas dobrého čaju, ktorý mu prospeje – najideálnejšie medzi 15 až 17🕰⏰tou hodinou, ako o tom rozpráva svoj príbeh orgánových hodín tradičná čínska medicína. Dobre urobia aj teplé suché obklady.
Deti môžu trpieť nočným pomočovaním vtedy, keď nezvládajú tlak situácií, ktorých sú svedkom. Môžu byť vystavené situáciám doma, v škôlke, či v živote, ktoré ich rozrušia. Hovorí sa tomu „o vnútornom plači spodkom“. Vtedy je potrebné s dieťatkom prebádať, čo za situácia ho ľaká a stresuje a posnažiť sa ten strach, či nevôľu uvoľniť a prejsť tak, aby sa uľavilo i telu.
Ak je už v močovom mechúre infekcia a bolesť mechúra je zjavná, tu pomôže dlhodobejšie užívanie skvelej bylinky Kapucínky🌿 – formou tinktúry v spojitosti s urologickým čajíkom na preliečenie močových ciest a homeopatická podporná liečba, neváhajte sa s nami poradiť.
Nápomocnou prvou pomocou môže byť aj odvar z vňate petržlenu a štipka sódy bikarbóny, ak ste niekde na chalupe a liečivá sú v nedohľadne. Na pár hodín prinesú úľavu.
Pre tie žienky, ktoré majú doma náparku sa močový mechúr naparovaniu veľmi poteší. Po naparovacie zmesi si môžete zájsť k nám do lekárne. Ak náparku nemáte, skúste si naparovaciu zmes pripraviť ako základný odvar do kúpeľa🛀🛁.
Podporu močovému mechúru môžete poskytnúť aj reflexnou masážou nožičiek u svojho dvorného maséra, ktorý vám nohy pohladí i postláča tak, ako si to telo vyžaduje. Ak toho svojho ešte nemáte, alebo to chcete skúsiť inak, pozrite si reflexné plôšky močového mechúra a pohlaďte si nôžky sami.
Január ako mesiac uzatvárania minulosti a otvárania budúcnosti bývava chladným mesiacom❄️, kde sa veľa prepúšťa, čo čas Vianoc povyťahoval von a je čas na jeho preliečenie a vylúčenie, uvoľnenie. Skúste to svojmu telu dopriať vedome: čajom o 16tej s vnútorným pocitom, že nech to, čo už vám neslúži z tela vystúpi a dokážete sa vzdať aj svojich krívd, strachu, ktoré už nemáte chuť živiť. Telo i duša sa vám odmenia pokojom v duši. Skúste sa postarať o svoje telo krok po kroku.
S úctou kolektív lekárne Íris