Loading...

Aromaterapia je neodmysliteľnou súčasťou fytoterapie. Pri liečbe sa využíva terapeutický efekt vonných zložiek rastlín, tzv. éterických olejov (silíc). Éterické oleje obsahujú vysoko koncentrované účinné látky, ktoré sa do krvného obehu dostávajú, buď inhalačne cez dýchacie cesty alebo cez pokožku, pri masážach alebo kúpeľoch.
Aromaterapia ovplyvňuje, harmonizuje a lieči nie len fyzické telo, ale aj myseľ, emócie. Veľa chorôb je podmienených dlhodobým stresom, emocionálne bloky môžu spôsobiť zvýšené svalové napätie, migrény, bolesť, tráviace problémy. Vhodne zvoleným éterickým olejom alebo ich kombináciou vieme naraz pomôcť na viacerých úrovniach.
Aby sme z aromaterapie vyťažili čo možno najviac, je nevyhnutné používať 100% čisté prírodné produkty, rovnako aj v zmesiach a masážnych olejoch je potrebné použiť ako nosič prírodné za studena lisované oleje.

V našej ponuke nájdete široký sortiment jednodruhových éterických olejov najvyššej kvality od slovenských a českých výrobcov Hanus, Saloos, NobilisTilia. Zmesi olejov so špecifickými účinkami Hanna Maria vhodné aj pre detskú populáciu. Individuálne miešané masážne oleje priamo u nás v lekárni ako aj jednodruhové za studena lisované oleje.

Veľmi radi Vám pri výbere pomôžeme, oboznámime s účinkom, spôsobom použitia, možnosti kombinácií a obmedzeniami, pri ktorých sa niektoré druhy éterických olejov použiť nesmú.

Kontakt

Najnovšie články

Najnovšie produkty

Go to Top