Loading...

V roku 1930 Dr. Bach vytvoril systém 38 kvetových esencií. Každá esencia je pripravená z kvetov divo rastúcich nejedovatých stromov, krov, rastlín a vody z liečivých prameňov. Dr. Bach vychádzal z presvedčenia, že fyzické ochorenia sú dôsledkom dlhotrvajúcej emocionálnej nerovnováhy. Bol presvedčený, že naše strachy, obavy, napätie a podobné emócie otvárajú cestu rôznym vážnym ochoreniam.

Preto použitie bachových esencií sa osvedčilo pri šoku, úrazoch, strachu, prepracovaní, únave, hneve, žiarlivosti, nedostatku sebadôvery, rozhodnosti, v obdobiach životných zmien: v tehotenstve, puberte, v klimaktériu. Výborne zaberajú v detskom veku pri rôznych nepokojoch, ustráchanosti, nesamostatnosti alebo hyperaktivite, hneve a agresivite.

Cieľom používania jednotlivých alebo zmesových bachových esencií je nastolenie rovnováhy. Proces harmonizácie nastáva už v momente uvedomenia si určitej neželanej emócie, ktorá nás obmedzuje v bežnom živote, spôsobuje nám diskomfort a znižuje kvalitu života.

„Liečiteľ je v nás!“ to bola zásada Dr. Bacha, a preto vytvorený terapeutický systém je vhodný na samoliečenie. Je možné vybrať si zo zoznamu 38 esencií tie, ktoré vystihujú Vaše momentálne, aktuálne potreby. Dôležité je presné zadefinovanie emócie, ktorá spúšťa určitý neželaný pocit a spôsob ako naň reagujete. Ak si nie ste istý v správnosti výberu esencií pre Vás, neváhajte a skonzultujte ich s nami telefonicky, mailom, formulárom, osobne v lekárni alebo na individuálnej platenej konzultácii. Venovať sa Vám budú odborne vyškolení pracovníci našej lekárne.

Je možnosť výberu z 38 bachových esencií. Buď samostatne alebo Vám môžeme na počkanie namiešať individuálnu terapeutickú fľaštičku pozostávajúcu z maximálne 7 esencií. Súčasťou systému je aj tzv. RescueRemedy (krízová alebo záchranná esencia). Je to osvedčená originálna zmes pozostávajúca z 5 esencií a vhodná na krízové použitie, prvá pomoc pri šoku, strese, panike, úzkosti alebo na dlhodobé použitie pri dlhšie trvajúcom strese.

Kontakt

Najnovšie články

Najnovšie produkty

Go to Top