V minulom článku sme vám priblížili, ako pomôcť vášmu srdiečku. Dozvedeli ste sa, po akých bylinkách siahnuť v prípade pomoci srdcu, cievam a krvi. Tentoraz sa na trápenie srdca pozrieme inou optikou: nehľadajme liek len na dôsledky, hľadajme príčiny, na ktoré telíčko reaguje. Všetko začína v hlave a neskôr v srdci. Myšlienky dobiedzajú ako komáre, ktoré si podržíte od tela preventívnym používaním prírodných repelentov, no s myšlienkami je to trošku horšie: ak ste vysoko citliví, nemusia byť ani vaše a spôsobia na tele paseku rovnako silnú, ako tie, na ktoré „máte pádny dôvod“. Už sa to vezie na úrovni pocitov a emócií a váš kompas v srdci vás odnaviguje v nejednej emočnej búrke. Asi niet na svete človeka, ktorého by srdce nebolelo, alebo duša ako vravievame po zážitkoch, na ktoré život bohatý je. Svet zrkadiel, skúšok, overovaní, skúseností v dobrom i v zlom zmysle: to všetko sa zapisuje do našich tiel ako do veľkej kroniky života: toho nášho. V dnešnej dobe sa už našťastie venuje dosť pozornosti riešeniu traumatických udalostí od pôrodu do života po pôrod naspäť do večnosti. Ľudské telo je veľmi múdre: dáva nám šancu celé dni, týždne, mesiace i roky na to, aby sa to, čo sme si odložili na neskôr v podobe nespracovanej emócie na čas, keď sme už na to pripravení. Ak reči svojho tela nerozumieme a nemáme čas a často aj chuť vidieť to, čo nám na doriešenie telo predkladá, prichádza metamorfóza emócií a pocitov do fyzického prejavu ochorenia, či problému, ktorý nás skôr či neskôr dovedie. Mozog poľahky zamestnáte športovaním, tancom, či fyzickou námahou, aby sa duša dostala k slovu, no rozkľúčovať starú bolesť v tele nie je jednoduché. Srdce je ako kompas, ktoré vám ukazuje, ako sa vám pláva na oceáne bytia. Niekedy postačí dopriať si spánok a samotu, inokedy je žiadúca dobrá spoločnosť načúvajúceho priateľa či priateľky a pocit, že je človek videný a prijatý tak, ako je. No nie vždy to stačí a starosti neutíchajú.
Život nie je šnúra len excelentných osobných vystúpení. Tak ako príroda, tak aj ľudia sú tvory cyklické. Nielen ženy, ale aj muži a deti majú rytmy a cykly majú tiež v obľube. Jeden deň môžeme byť pri sile a ide nám všetko od ruky, iný deň sa ledva dvihneme z postele a nemáme silu ani na sklapnutie budíka. Niektorí z nás sú citliví na vplyv mesiaca, slnka a planét, iných zas silno ovplyvňujú cirkadiánne cykly. Do toho naše vlastné jazero spomienok, „archív rodiny“ a nespracovaných emócií a je vymaľované: v takomto nastavení vplávame do sveta medzi ľudí ako princezná so sedemdesiatimi siedmymi sukňami, alebo ako cibuľky so svojimi povestnými vrstvami a štipľavou šťavou. Každý z nás si nesie na chrbte to svoje a divadlo zrkadlenia môže začať : aj tebe, ty mne, on mame, ona sestre, dieťa mame, babka neveste… a stláčame si gombíky radostí i bolestí. Veľa nám v tejto veľkej škole života pomáhajú rastlinky, Bachove esencie či éterické vonné oleje, ktoré vo veľkom pracujú s naším éterickým nastavením a veľkú prácu vykonávajú naši domáci zvierací maznáčikovia a príroda, ktorá tu bola i bude s nami, či bez nás.
Táto doba v súčasnosti praje knihám, terapiám a terapeutom v mene nájdenia vnútorného pokoja a je k dispozícii obrovské množstvo ciest, z ktorých si ľudia môžu vybrať. Každý krok, každé riešenie, ktoré si človek nájde ho posúva na jeho ceste k jeho srdcu: v tomto prípade je srdce vnímané ako brána do vnútorného sveta, kde sú odpovede každého z nás schované a čakajú na dekódovanie. V našej lekárni sa opierame o skúsenosti, ktoré sme získavali dlhý čas štúdiom i praxou v oblasti klasickej i alternatívnej medicíny a od veľkej učiteľky prírody, ktorá nám dáva toho k dispozícii toľko, ako láskavá matka svojmu dieťaťu v čase jeho zrenia. Hľadali sme medzi terapiami tie, ktoré sú s nami v súlade a odpovedajú nám na otázky i volania duše. Každá z nás, ktorá sa vám v lekárni venuje si v danom okamihu pritiahne práve takého pýtajúceho sa, ktorému vie odovzdať radu najlepšie ako vie a ak je špecialistkou na danú oblasť kolegynka, odporúča tú, ktorá je v danej oblasti najviac doma. Srdcová krajina z hľadiska ThetaHealingu je u nás doménou Evky Martinovičovej. Tejto metóde sa venuje už dlhé roky a nielen jej. Skúsenosti v oblasti psychologickej a duševnej podpory pretavila aj do svojich spisovateľských diel, workshopov a terapií, do ktorých vložila všetky svoje roky skúseností. ThetaHealing je metód naturopatky Vianny Stibal, ktorá pracuje terapeuticky s uvoľnením stavom vedomia theta. Je možnosťou pri skúmaní a hľadaní príčin opakujúcich sa emočných vzorcov, príčin chorôb a napomáha identifikovať príčiny stavu, v ktorom sa hľadajúci úľavu nachádza.
Bachova terapia, Aromaterapia a Aurasomma sú doménou Jarky Chudíkovej. V oboch prípadoch sa spájajú byliny, vône, oleje a farby v systémoch pomoci ľuďom, ktorých jemnosť rastlín a stromov dovedie k harmónii vnútra. Viac sa o nami ponúkaných terapiách a službách dozviete na našich stránkach. alebo osobne v lekárni, kde sa môžete objednať na konzultáciu.
S úctou kolektív lekárne Íris🌈