Ak patríte medzi citlivejších na mesačnú aktivitu, opatrne počas Novu, ktorý nás čaká práve dnes. Mesiac sa bude kúpať na konci vôd kráľa Škorpióna♏️ s presahom do strelca, tak pranie emócií a schovaných ponožiek v našich súkromných spomienkových košoch je ešte viac ako pravdepodobné. S deťmi majte viac trpezlivosti, najmä u detičiek s vysokou citlivosťou a špeciálnymi potrebami. Bývavajú ako kompas na mori🌊 – presne odrážajú cyklickosť prírody a prílivovo-odlivovú aktivitu emocionálneho sveta. Nespavosť a podráždenosť nemusí byť pre vás samozrejmosťou napriek konštelácii na oblohe, stačí sa u nás poradiť a dopriať vášmu telu, čo potrebuje. Môže pomôcť Bachov kvietok Walnut, či Schusslerova soľ Silicea D6 a Čaj na uvoľnenie mysle slnečný. Podporte v sebe prirodzenú potrebu akejsi revízie, ktorú vám nov práve dnes prináša: pri príjemnej hudbe a čaji si zrekapitulujte, za čo ste boli počas celého mesiaca vďační, čo by ste radi v svojom živote zmenili a čo vypustili.

Včera sa nám slniečko🌞 prekotúľalo do kráľovstva Strelca♐️, čo je ideálnym časom na starostlivosť o vaše stehná a bedrové kĺby, ktoré vás nesú svetom a vytvárajú vám životnú stabilitu. Vaše telo je váš vytuningovaný vytúžený automobil, v ktorom sa vozíte celý život a preto potrebuje neustále servisovanie, starostlivosť a kontrolu technického stavu. Ak si začnete všímať putovanie slnka celým rokom, každý mesiac doprajete svojmu telu špeciálnu pozornosť práve tej časti tela, ktorému slnko kraľuje, v priebehu roka doprajete generálku celému telu, za čo sa vám patrične odvďačí. Postačí, ak si nájdete pár minút každý týždeň a na našich stránkach si nájdete zaujímavosti v tejto oblasti.

V piatok slávi meno „Katarína, strčí husle do komína“ – nie nie, nemala antipatiu voči hudbe, skôr v deň, keď slávi meniny sa Katarínskou zábavou ukončilo obdobie zábav a začal čas adventu. Vo Francúzsku sa slávi čas Kataríniek, kde nevydaté ženy počas tohto dňa nosia špeciálne klobúky. V našich končinách to bolo inak: vydajachtivé dievčatá sadili do črepníka halúzku čerešne, slivky alebo orgovánu a polievali ju vodou z potoka, ktorú nosili v ústach. Počas toho dňa ženy nesmeli robiť ženské práce, súvisiace s kolesom (mlieť a priasť), iba sa nachystať na tancovačku. Katarína je v našich končinách patrónkou mlynárov, učencov a žien. Podľa pranostík ak bolo na Katarínu mrazivo, očakávali na Vianoce🎄 odmäk a blato. Tak či onak, dňami po Kataríne začali v časoch našich prastarých mám čarovné obdobie páračiek, priadok a nekonečne dlhých príbehov pri ohni, kde múdrosti starším načúvali malí i veľkí. I v našej rýchlej dobe je možné precítiť túžbu po spomalení. Máme pocit, že sú dni veľmi krátke a tma nastupuje prirýchlo. Skúste i vy spolu s vašimi rodinami tak ako v dávnych časoch tráviť čas spoločne pri spomienkach, pečení dobrôt🥧 zo zemiakového cesta, či rozprávkach a rodinných príbehoch. Je tu čas, keď naše duše tak ako príroda žijú intenzívnejšie v našom vnútri. Doprajme si v tomto období to, čo potrebujeme: vytriediť to ťaživé a ponechať si to hrejivé ako semienka radosti do budúcich čias.

U nás v lekárni pre toto obdobie nájdete skvelú výbavu v podobe čajoterapie z našej dielne, sviečok🔥 s dušou, ktoré vám vytvoria atmosféru a podporia vášho rodinného ducha s vôňami rastlín, ktoré liečia a uzdravujú nielen veľkých, ale aj malých.

S úctou

Andrea Malgot a lekáreň Íris.