Duch Vianoc🎄 tu bude s nami ešte zopár chvíľ a čoskoro nám zamáva v diaľave, aby takto o rok mohol medzi nás zavítať, ako to cyklická príroda v skutku má vo zvyku. Stromčeky čoskoro odstrojíme z ich slávnostného šatu a vianočné ozdoby pôjdu spať do krabíc svoj dlhý ročný spánok. Ak máte halúzky zeleného ihličia🌲, nezahadzujte ho. Skúste ho spolu s octom a vodou na mesiac naložiť v uzatvárateľnom zaváraninovom pohári. Takto vo februári budete mať k dispozícii skvelé čistidlo do domácnosti, ak si ho doladíte esenciálnymi olejmi podľa ľubovôle a prevoniate ním domácnosť aj mesiac po Vianociach.
Ešte stále lietajú éterom novoročné želania, predsavzatia, čo všetko chceme počas tohto roka zrealizovať, naplniť, či vyskúšať. S názvami mesiacov a kalendármi je to v skutku zvláštne: v našej histórii ľudstvo prechádzalo z jednej doby do druhej, z jedného kalendára na ďalší. Či to bol kalendár rímsky, čínsky, alebo Koľadov, alebo ten zo Samhainu, či lunárny. Každý z nich má svoju filozofiu a opodstatnenosť. Ten, ktorý sa nakoniec udomácnil v našich končinách je gregoriánsky a vraví, že mesiac Január je odvodený od mena Ján a je to čas, v ktorom sa snúbia stále pohľady na minulosť a budúcnosť. Bol vnímaný ako čas otvárania brán, začiatkov a koncov. Podľa Koľadovho kalendára máme rok 7531, nie rok 2023. Ak máte čas a chuť prísť kalendárom na koreň, v dnešnej dobe je veľmi veľa zdrojov a možností, ako do tejto témy nahliadnuť podľa energie a chuti, či miery zvedavosti. Skúmajte, objavujte a nechajte to na seba pôsobiť, čo vám na to telo odpovie.
Prečo práve telo? Rok 2023 má vibráciu 7. To, čo sa minulý rok pretransformovalo bude teraz u nás dosadať po nejakú dobu. Najlepšie v takom transformačnom čase je postarať sa o svoje mercedesy – telíčka, ktoré vás svetom nesú, aby vám oni sami napovedali, čo sa im každodennosť, do ktorej preplávate počas roka prinesie: ak v tele budete pociťovať pohodu a pokoj, máte tendenciu to teplo a energiu pohody šíriť vôkol seba. Ak je vaše telo nespokojné, tak máte prácičku🏋️‍♀️: niečo vám chce povedať a treba hľadať, odkiaľ vietor fúka. Rok 2023 je rokom vody: tej vonku i tej v nás. Vody emócií. Vlny pocitov, ktoré vaše emócie vo vašom tele prejavujú neustále. Aby ste vedeli telíčko lepšie čítať a rozumieť mu, je potrebné sa najprv oňho dôkladne postarať a poznať ho tak, ako sa ho učia spoznávať deti, keď rastú: áno, sme zas v téme: byť ako dieťa, skúmať, čo nám robí dobre a čo vôbec nie. Čo nám vonia, čo nás nabíja a čo za hudbu nás dvihne zo stoličky do kresla. Skúste sa znova navracať k sebe a začať si viac dôverovať. Nie je v poriadku, ak to, ako sa máte cítiť a čo máte vidieť vám hovoria iní. Každý z vás má možnosť a schopnosť cez telo rozpoznať, čo je preňho to správne orechové. Alebo makové, ak máte na orechy alergiu. Je to vaše.
Želáme Vám v tomto čase príjemnú výpravu za vravou vášho tela a možno jedným z vašich novoročných želaní bude práve to, ako svojmu telu porozumieť. Je veľa ciest i spôsobov, ako sa k to dá zrealizovať. Ak si neviete rady, obráťte sa na nás, keď budete v našom kráľovstve – lekárni Íris🌈.
Trom z Vás k tomu pomôžeme krásnymi balíčkami. Stačí ak si v duchu zaželáte, čo by ste radi v tomto roku zažili, poznali, skúsili, naplnili a do komentára napíšte č. balíčka ktorý by Vám potešil. V pondelok 16.1.2023 vylosujeme troch z Vás a obdarujeme.
O energii januára a jeho vplyve na naše telo i dušu sa dozviete z našich stránok čoskoro.
S úctou kolektív lekárne Íris🌈