Astromedicína ako staroveká vedná disciplína s ohľadom na zdravie človeka berie na zreteľ tri základné polohy a údaje. Pozíciu Slnka, Mesiaca a ich postavenie v priebehu dňa.
Slnko vychádza každým dňom v istom znamení, ktorého elektromagnetické žiarenie dopadá na Zem a ovplyvňuje tak začiatok dňa – jeho kvalitu a vplyv. Na poludnie dosahuje toto žiarenie plnú silu, kam smerovalo od ranných hodín východu slnka nad obzor a symbolicky ustáva po západe slnka, pokiaľ je všetko ako má byť. V čase východu Slnka však slabne a je v zdravotnom ohrození znamenie protiľahlé- opozitné, ktoré v čase východu Slnka zapadá. Oba tieto údaje, aj polohy planét, stálic aj iných súhvezdí sa neustále menia a posúvajú. Sú to však tri základné časy – vrcholy a pády, charakteristické pre každý jednotlivý deň.
Slnko vstúpilo do Strelca 22.11.
Znamenie Strelca predstavuje zmiešanú postavu mytologického Kentaura – poločloveka, polokoňa🐴. Je to znamenie, ktoré sa pohybuje nízko nad obzorom ako ostatné zimné znamenia, a preto Slnko nevystúpi príliš vysoko nad obzor.
Slnko v Strelcovi ovláda hlavne stehennú oblasť a je niekedy príčinou úrazov v tejto časti tela. Pozornosť venujeme teda aj bedrovým kĺbom, a sčasti aj kolenám. Opatrnosť treba pri rôznych pádoch a pošmyknutiach. Za chladných dní 🌬zbytočne nevystavujeme chladu bedrovú ani krížovú oblasť – vhodné je v tento časť dopriať si masáž, alebo kvalitný strečing bedrových a stehenných partií. Slnko v tieto dni ovplyvňuje i artérie v tejto časti má vplyv na sedacie nervy, je možnosť prepuknutia ochorení ako sú ischias , reumatizmus a koxartróza. Nesadáme si na nič studené a tvrdé.
Strelec je však znamenie ľahko liečiteľné, má otvorenú a láskavú povahu😊, a tak dokáže dobre spolupracovať s lekárom. Pri liečbe ľudí, ovplyvnených Strelcom, však treba byť veľmi citlivý, pretože môžu byť rovnako dobre prístupní negatívnej sugescii. Pre znamenia Strelca je vhodný terapeut rodinného typu z opačnej strany zverokruhu, ideálne Rak.
3.12.- mesiac v Strelcovi
Krátko popoludní vstúpi aj Mesiac do znamenia strelca, Slnko sa priblíži k svojej prvej tretine cesty cez toto znamenie. Krátko pred novom – novým mesiacom, kedy už tento nebude cez deň viditeľný, sa obe vesmírne telesá stretnú v znamení Strelca, a v tom bode bude bude slnečno – mesačná sila najsilnejšia. Nohám i žalúdku v tieto dni doprajeme oddych a kvalitnú, nekorenenú teplú stravu. Pre veľké kĺby je dôležitý aj stav nášho žlčníka, teda menej mastného, koreneného a ťažkého jedla sa priamo prejaví na kondícii našich stehien a bedrových kĺbov. Kávu pijeme s prehrievajúcim korením kardomómu, škorice a galgánového koreňa. V doobedných hodinách nám prospeje trocha zázvoru v akejkoľvek podobe. Pohyblivosť zlepší aj kvalitná ryža, lastovičníková tinktúra, a masť s kivi. Pre bedrové kĺby je vhodný aj ananás – čerstvý, sušený, šťava… Najlepšie nám však pomôže pohyb na čerstvom vzduchu v ranných, obedných i večerných hodinách.
Prajeme vám príjemné dni ohnivého Strelca.
Duchoslav a Weleslawa
Obrázky:
Hviezdokopa v Strelcovi Trifed, obdoba hviezdokopy M20, znamenie strelca na astromape, historické znázornenie znamenia Strelec