Slnko☀ vo Vodnárovi a zdravie
Mesiac február patrí po januári k náročným zimným❄️ mesiacom roka. Dôvodov je niekoľko a nie všetky sú pravdivé a až také tragické. S pohľadu prírodnej medicíny mesiac január najviac zaťažuje močový mechúr. Celá emocionálna časť človeka previazaná na psychiku má čo robiť, aby ten mesiac preplávala🏊. Prírodný kolobeh je však spravodlivý a všetko trvá iba nejaký čas a všetko sa mení. Takže pri troche opatrnosti a vhodnej dávke striedmosti sa dá zvládnuť všetko – a o tom, je aj nasledovný mesiac -v znamení Vodnára, kedy sa myseľ snaží pevne držať “opraty divoko cválajúceho koňa, ktorému spod kopýt lietajú iskry”.
Slnko vstúpilo do znamenia Vodnára 20.1.2022 v ranných hodinách okolo tretej nadránom. Prvé dni teda vychádzalo akoby nenápadne, ale pomaly. Plný prejav Vodnára sa však mohol rozvinúť 1.2.2022 krátko pred 7ou hodinou rannou slnečno mesačnou konjunkciou – novom. Znamenie Vodnára patrí medzi pomerne dlhé znamenia zverokruhu a je čiastočne prepletený so znamením Kozoroha a sčasti so znamením Rýb. Keďže je to momentálne znamenie, v ktorom sa zdržuje Slnko☀️, neuvidíme ho v tento čas na nočnej oblohe, no celý slnečný deň putuje po oblohe až po západ slnka.
Vodnárske znamenie je charakteristické svojou až fundamentalistickou výdržou v činnosti, ktorú sa rozhodne vykonávať, nech je akákoľvek. Jeho duch je nezlomný a často pracuje nielen do vyčerpania fyzických, ale aj mentálnych síl a často až do úplných extrémov. Je pod vládou dvoch silných planét. Tvrdý Saturn, často označovaný ako planéta zábran, blokov a obmedzení a pod vládou impulzívneho, niekedy až šialeného či hysterického Uránu – ktorí však Vodnárom zároveň prepožičiavajú silnú vôľu a možnosť práce s časom, akoby nestarnúcosť telesnú a mladistvé myslenie a tiež veľkú skrytú emocionalitu. Urán môže v tento čas u druhých ľudí vzbudzovať veľkú nervozitu a vnútorný nepokoj. Keď sa Vodnár konečne vzdá od únavy, je často vyčerpaný a doslova v úbohom stave. Stále si však udržuje prevahu ducha, a tak je ochotný dobre spolupracovať s lekárom, psychológom, homeopatom – čo mu pomôže sa rýchlo a bezpečne dostať zo zlej situácie – je skrátka dobrý pacient, ak sa rozhodne pre spoluprácu, často sa prekvapivo dobre uzdraví.
Fyziologicky znamenie Vodnára ovláda predkolenie, členky, lymfatický systém, kŕčové žily predkolenia, nervové choroby všetkých druhov. Jedným zo základných ukazovateľov vyčerpania vodnárskej sily je precitlivenosť pokožky…
Môžeme sa teda zviezť na neutíchajúcej vodnárskej pracovnej vlne🏄‍♂️, ktorá nás nesmie dohnať k vyčerpaniu. Dobrým liekom tohto obdobia je pravidelná chôdza pri východe, ale i západe vodnárskeho slnka. Podporíme aj životnú silu obličiek, ktoré v tomto mesiaci zažívajú svoje obdobie a životnú silu šetríme, dopĺňame všetkými spôsobmi, ale hlavne kvalitným spánkom.
Duchoslav a Weleslawa