Posledným slnečným znamením zverokruhu je vodné súhvezdie Rýb. Slnko prechádza týmto znamením posledný februárový týždeň a 20 dní mesiaca marec do jarnej rovnodennosti, kedy vstúpi do znamenia Barana. V tomto období je podľa astromedicíny najviac zaťažený náš lymfatický systém a emocionálna stránka si zažije divokú jazdu hlbinami vlastných emócií od najsvetlejších až po najtemnejšie plné obáv a strachov – veď ryby plávajú v tomto období v dobre hlbokých vodách kde sa slnečné svetlo dostáva len zriedka a tak slnkom nepoužívané vypučené oči tohto znamenia sú charakteristické pre všetky ryby. Dni sú síce už riadne dlhé a slnko v tieto dni vychádza čoraz viac bližšie k pravému východu až do jarnej rovnodennosti, kedy nastane rovnováha síl dňa i noci a deň bude rovnako dlhý ako noc☀🌑.
Znamenie Rýb prináša sklony k zväčšovaniu lymfatických uzlín, infekciám, malé poranenia môžu vyústiť do infekcií a opuchov. Pijeme čistiaci čaj na lymfatický systém, alebo navštívime saunu. Ťažké rybie chodidlá nám dajú v tomto čase riadne zabrať a budeme mať niekedy pocit, že máme olovené nohy. Výborné sú cviky na nohy, tzv. “cviky malej nohy”, rovnako masáž chodidiel🦶. Slnko☀ sa pohybuje stále pomerne nízko nad obzorom a tak i jeho slnečná energia drží svoju silu v našich nohách, ktoré sú stále studené a krehké. Ryby si skrátka plávajú vo svojich chladných mútnych vodách. Sú to dni plné emocionálneho premýšľania, hrabania sa v pocitoch, že nám nik nerozumie a nevie nám pomôcť. Cítime sa stratení, opustení – nič sa nám nechce a robíme len nevyhnutné veci. Znamenie Rýb je kráľom závislostí všetkých druhov, preto pozor na alkohol, omamne legálne i nelegálne látky. Držíme si nohy v teple, doprajeme im veľa oddychu voľnejšiu obuv👟, teplý kúpeľ s liečivou soľou🛀, vhodná je morská, bylinková alebo živá-magnéziová soľ. Dodržiavame pitný režim hlavne dostatok teplých tekutín☕️ a pozor si dávame i na zdroj pitnej vody či hygienu príjmu tekutín. Pokiaľ máme možnosť venujeme sa umeniu, alebo aspoň esteticky krásnej časti života. Večer sa snažíme ísť skorej spať ráno vstávame skôr lebo inak prespíme a preplávem deň ako poctivá ryba. Nemé ryby sú ale veľmi empatické a dokážu počúvať o ťažkostiach druhých veľmi pozorne s vedomím, že ich ťažkosti sú úplne iné…
Na konci slnečného zverokruhu, kde je znamenie rýb prejde slnečná energia z chodidiel – ktorým vládnu ryby na vrchol hlavy do znamenie barana. Tento prechod je i v mesačnom kalendári sprevádzaný napätím alebo i bolesťami hlavy od emotívnej ryby🐠 sa prechádza do akčného barana🐏 takže hurá k jarnej rovnodennosti. Najbližší spln môže byť náročný pre náš žalúdok a pankreas – preto ak sa vieme ovládať a obmedzíme mastné, tučné ťažké jedlá budeme sa mať určite lepšie. Piatok – 1.4. je deň kedy sa budú sily planét a súhvezdí presúvať z nôh na vrchol hlavy a vtedy si doprajeme pokoj a dostatok kvalitných tekutín.
Prajeme krásny príchod jarných dní 🌷🌺a príjemnú jarnú rovnodennosť.
Duchoslav a Weleslawa