Loading...

Vydymovadlá – liečivý a očistný dym v našej domácnosti
Vydymovanie nás sprevádza už od nepamäti. Používalo sa už v starovekom Egypte, Perzii, Ríme, Arábii, Indii, v Číne ale zmienky o vydymovaní sa zachovali aj v tradíciách starých Slovanov. V minulosti sa používali špeciálne zmesi vydymovadiel na konkrétne zdravotné problémy alebo liečebné obrady a príležitosti. Slovanov sprevádzali pri narodení, celým životom až po smrť. Odstraňovať dymom rôzne neduhy a prinavrátiť zdravie bol bežný zvyk v každej domácnosti…..len postupne upadol do zabudnutia.
Ako vravia Karpatskí pecúchovia: „Liečivý dym je cestou k poznaniu, uzdraveniu, vedeniu a očisty. Umožňuje nám vymeniť energiu v našich príbytkoch. Všetko, čo je staré, choré a nepotrebné poslať von oknom a dverami preč aby mohlo prísť všetko nové, čisté, očakávané a žiadané.“

Ako správne vydymovať?
Na vydymovanie použijeme vhodnú hrubostennú misku alebo kadidelnicu. Na jej dno zapálime rýchlo zápalný uhlík(alebo drievko). Na uhlík postupne prikladáme byliny, živice alebo zmesi bylín. Dymom obídeme miestnosti v našom príbytku, celý pozemok, každého človeka v domácnosti. Dym sa vdychuje, vstrebáva sa nie len cez pľúca ale aj cez pokožku a sliznice oka. Obchádza tráviaci trakt a tým poskytuje okamžitú úľavu. Po vydymení a dohorení uhlíka nezabudnite poriadne vyvetrať aby bol zachovaný zákon rovnováhy(staré von, nové dnu). Popol a zvyšky vydymovadiel vyhodíme na trávu, k stromu alebo spálime vo väčšom ohni.
Na vydymovanie môžete použiť jednodruhové, tradičné slovenské bylinky ako sú: palina, vratič, pamajorán, čistec, dúška materiná, komonica, rebríček dub ale aj cudzokrajné – biblické živice: kadidlo, myrha, dračia krv, mastix, banzoe.

Kontakt

Najnovšie články

Najnovšie produkty

Go to Top