Loading...

Fytoterapia je prírodná liečba pomocou rastlín, doslovne – „rastlinná terapia“. Využíva obsah účinných pomocných látok, vitamínov, minerálov a stopových prvkov v jednotlivých častiach rastlín, na ochranu a podporu zdravia, na cielenú alebo podpornú terapiu akútnych alebo chronických ochorení.

Cieľom fytoterapie je, čo možno najšetrnejším spôsobom bez nežiadúcich vedľajších účinkov udržať alebo prinavrátiť homeostázu organizmu, či na fyzickej alebo duševnej rovine. Sú to jednodruhové sušené byliny, zmesi z bylín, koreniny, bylinné oleje masážne, za studena lisované oleje, byliny upravené vo forme tabliet, tinktúr, mastí, gélov, kvapiek, mazaní a samozrejme aj silice – aromaterapia a prírodná kozmetika.

V ponuke lekárne Íris, nájdete všetkých pomocníkov v oblasti fytoterapie. Radi Vám pomôžeme pri výbere vhodných produktov alebo možnej kombinácií viacerých produktov s prihliadnutím na Vaše potreby, Váš aktuálny zdravotný stav alebo problém. Neváhajte a pýtajte sa.

Ponúkame široký sortiment voľne sypaných jednodruhových bylín od slovenských spracovateľov bylín ako sú Hanus Nitra, Agrokarpaty Plavnica, Juvamed Rimavská Sobota a z Česka ValdemarGrešíkDěčín.
Okrem možnosti zakúpenia sypaných čajov, čajov v nálevových vrecúškach, poskytujeme službu – individuálne miešanie čajových zmesí. Zmesi miešame podľa oficinálnych alebo overených receptúr známych bylinkárov (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Mária Treben, sv. Hildegarda).

Taktiež Vám na počkanie alebo do 24 hod. namiešame Vami požadovanú receptúru, bylinnú zmes. Prípravu zmesi si môžete aj objednať telefonicky, mailom alebo formulárom na konci stránky.

Ďalej ponúkame:
bylinné tinktúry na vnútorné a vonkajšie použitie od výrobcov: Afra Levoča, J.Valovič Nová Ľubovňa, Dedek Kořenář Pardubice, Valdemar Grešík Děčín, Hanus Nitra, Calendula Nová Ľubovňa, PURUS –MEDA Brno, Dr. Theiss Hamburg

Oleje lisované za studena:
napr. oregánový, makový, z pestreca mariánskeho, ľanový, kokosový, amarantový, tekvicový, konopný, ricínový, jojobový od výrobcov: NobilisTilia Krásna Lípa, Biopurus, Jaroslav Ovčarovič Galanta, Soaphoria Veľké Kapušany, Saloos Levice

Masážne oleje, masti a mazania ako sú „jánsky“ – ľubovníkový olej, kostihojové mazanie, pasta, eukalyptový balzam, masážne bylinkové oleje a gély.

Do oblasti fytoterapie sa zaraďuje aj aromaterapia, Bachova kvetová terapia, tradičná čínska medicína.

Kontakt

Najnovšie články

Najnovšie produkty

Go to Top