Od 23.7. sme pod vplyvom  Slnka, v znamení Leva. Slnko dodáva nám všetkým energiu, silu, odvahu a rozhodnosť. Podporuje chuť meniť náš život. V ohnivých znameniach – Levoch, Baranoch a Strelcoch – prebúdza sklony k riskovaniu, pomáha pri hľadaní nových smerov a aj pri úspechoch v láske. Pre ohnivé znamenia je teraz čokoľvek dosiahnuteľné. Ale pri takom nasadení sa často stávajú úrazy, pády, potknutia. Dôležité je byť pripraveným a mať pri sebe propolisovú tinkntúru na ošetrenie rán, Bachove Rescue kvapky na upokojenie a zvládnutie emócií, poprípade homeopatický Aconitum napelus 200CH,  na posilnenie imunity môžete popíjať čaj z echinacei a žihľavy. Dopriať si aj oddych v správnej spoločnosti priateľov. Len ak budete mať dosť síl, dokážete naplno využiť všetky možnosti!

Pre vzdušné znamenia je toto obdobie možnosťou nájsť pre seba nových priateľov, známosti, podporu pre nové plány, či investície. Medziľudské vzťahy sú pre vás podstatné, zapájajte sa do spoločenských a charitatívnych aktivít, prejavte vaše dobré srdce. Nezabúdajte ale ani na vaše zdravie – oslabenú máte krčnú a driekovú chrbticu, metabolizmus tiež nie je v poriadku a bolesti hlavy sa viažu na nesprávny pitný režim. Podporiť vás môže dostatočný príjem magnézia, buď ako Schusslerový minerál-bunková soľ Magnesium phosphoricum D6 alebo si môžete chrumkať nepražené kakaové bôby. Pri cestách, na ktoré sa vydáte, vás osvieži bylinný prípravok Serafin kvapky Maté, Gotu kola, Eleuterokok. Spoločné chvíle si najlepšie vychutnáte pri šálke osviežujúceho letného čajíka s obsahom mäty, feniklu, yzopu.

Zemné znamenia – Býci, Panny a Kozorožci – sa pod vplyvom Slnka dostávajú do nepríjemných konfrontácií.  Všetko sa prevalí, akýkoľvek problém, či problémik vyjde najavo. A to pre vás nie je príjemné, vy neradi priznávate svoje chyby. Nervozitu a pochybnosti vám pomôže prekonať Slnečný čaj na upokojenie mysle (archangelika, lipa, levadnuľa, rumanček). Odvahu do boja a silu na zdolanie prekážok môžete načerpať z pravidelných športových aktivít v prírode. Ak by ste sa chceli vzdať, nerobte to, potrebujete si len oddýchnuť, preskúmať nové možnosti a zvážiť, ktorý smer je pre vás najschodnejší. Pri koncentrácii a premýšľaní sa môžete spoľahnúť na podporu nielen svojich priateľov, ale aj byliniek, či éterických olejov kadidla, rozmarínu a citróna.
Vodným znameniam – Rakom, Škorpiónom a Rybám – Slnko umožní lepšie vidieť ich situáciu. Nemusíte sa obávať riskovania, či náhlych a náročných zmien, môžete konať slobodne. Aj v láske sa vám darí, cítite podporu od vašich blízkych. Hľadajte možnosť ako si spolu s nimi oddýchnuť, pomôže vám spoločný výlet, na ktorý si vezmite energetický nápoj obohatený o bunkové soli – energetický kokteil Kalium phosphoricum D6, Ferrum phosphoricum D6, Natrium muriaticum D6 ale mnohí z vás by ocenili aj dobrú masáž a rozmaznali sa v príjemnom prostredí – čo tak pobyt v kúpeľoch?

Veľa úspešných dní, bohatých na nové nápady a zaujímavé investície praje JT a lekáreň Íris.