Každý z nás sa narodil pod vplyvom hviezd, ich postavenie pri narodení nás zaraďuje k určitému znameniu a postupom času – dlhodobým sledovaním – boli  jednotlivým znameniam prisúdené choroby, ktoré ich oslabujú, narúšajú harmóniu a obmedzujú ich v plnohodnotnom živote. Lepšie je však poznať svoje slabé stránky, orgány, kde môže vzniknúť ochorenie a vedieť, kedy sa môže prejaviť a uvedomovať si, že môžeme niečo zmeniť a pripraviť sa.

Od 21.4. sme pod vplyvom  Venuše, v znamení Býka. Venuša, planéta Lásky a citov sa postará o to, že najmä v zemných znameniach – Býkoch, Pannách a Kozorožcoch – sa prebudia city a emócie. Budete milovať, no konečne aj sami seba a tak sa aj vaše zdravie dostane do popredia. Postarajte sa najmä o vaše trávenie, celkovo metabolizmus a aj vaše pľúca a priedušky si zaslúžia pozornosť. S takouto starostlivosťou by vám mohli pomôcť zemežlčová zmes od Dedka Korenára. Pomáha s trávením, uvoľňovaním žlče a vyprázdňovaním. Popdoríte tak i pľúca ko párový orgán hrubého čreva.

Venuša v ohnivých znameniach – Baranovi, Levovi a Strelcovi – prebúdza intuíciu a precitlivenosť. Na všetko budete reagovať nadmieru citlivo, aj preto potrebujete dostať svoju náladu pod kontrolu. Pomôže vám s tým čaj na upokojenie Slnečný čaj na uvoľnenie mysle, povzbudenie a aj čaj na podporu koncentrácie napr. Matcha. Potrebujete predsa pracovať a nie sa utápať v slzách, keď na to ani nie je skutočný dôvod.

Vzdušné znamenia sa v spojení s Venušou dokážu viac vcítiť do problémov blízkych ľudí. Budete mať chuť pomáhať a meniť život ako sebe, tak aj im. Lenže jarná únava sa podpíše aj na vás a tak je potrebné doplniť energiu – určite by vám pomohli ženšeňové prípravky, rodiola alebo schizandra. Vyhnite sa prílišnej námahe, doprajte si viac oddychu a najmä načúvajte vášmu srdcu. Povedie vám k správnym ľuďom.

Vodné znamenia vďaka Venuši môžu očakávať nové možnosti, šance na zmenu a stretnú sa s ľuďmi, ktorí ich budú vhodne motivovať. Dostatok energie vám dodajú vitamíny, obzvlášť vysoké dávky C vitamínu a vaše fyzické sily podporia čaje z kozinca, žihľavy a púpavy. Celý mesiac budete pracovať na nových projektoch, na nových úlohách a aj preto potrebujete mať zdravie v tom najlepšom stave. Investujte do posilnenia krčnej chrbtice, snažte sa viac pohybovať v prírode – prechádzky,masáže, jazda na bicykli – hľadajte pre seba priestor na premýšľanie a analýzu vašich krokov. Len tak sa vaše sny môžu zmeniť na realitu.

Veľa šťastných dní, plných slnka a tepla praje JT a lekáreň Íris.