Prinášame Vám prvý, zo série nových článkov o súvzťažnosti aktuálneho postavenia planét, k nášmu zdraviu, či pocitom pohody. Prajeme príjemné čítanie🙂
Astromedicína💫🪐
Vplyv vesmírnych telies na fyzickú rovinu je dnes už všeobecne známy a vedecky dokázaný. V staroveku boli astronómia a astrológia jedným a tým istým vedným odborom, ktorého poznatky využívali viaceré odvetvia od technických, priemyselných, filozofických a samozrejme medicínskych odborov. Astrológiu brali ako vierohodný zdroj kvalitných informácii, poskytujúcich prehľad o veciach minulých, prítomných aj budúcich. Poľnohospodári vedeli, aké ich čaká počasie, aká bude úroda, kedy siať, žať. Stavbári👷‍♂️ vedeli plánovať svoje odborné činnosti v súlade s pohybom vesmírnych telies tak, že veci stavali pevné, presné a odolávajúce prostrediu… A lekári👩‍⚕️ vedeli, aké choroby majú očakávať, kedy sa zdravotný stav pacientov bude lepšiť, zhoršovať a kedy je najvhodnejší čas na liečbu, operácie, či prípravu liekov, mastí, odvarov.
Ak sa vás lekár spýtal na čas narodenia, nerobil tak z nudy, alebo z nemiestnej zvedavosti, ale naozaj sa snažil zostaviť si jednoduchý zdravotný horoskop, aby vedel o vašom možnom zdravotnom stave skôr, než mohla choroba prepuknúť. Obrovským množstvom pozorovaní, vedením záznamov o pacientoch a ich štúdiom porovnávajúcim s vesmírnymi telesami, tak mohli nájsť spojitosť astrológie s ľudským zdravím. Vznikol tak praktický vedný odbor Astromedicína. Do dnešných čias si túto spojitosť zachovala Ázia, v Indii sa ajurvédsky lekár musí venovať i štúdiu astrológie, čínska medicína sa tiež opiera predispozičnú zdravotnú astrológiu a ich kalendáre obsahujú množstvo pre zachovanie zdravia potrebných údajov, priamo prenášaných do praxe. A západná medicína? Vedie najpresnejšie záznamy o dátume, mesiacoch, rokoch i hodinách narodenia, ako aj o čase vzniku i zániku chorôb. Dokonca i o smrti sa vedú presné údaje. Ale sa nevyužívajú. Táto výhoda sa niekde vypustila ako nevedecký pracovný postup, keďže jej dôkladné štúdium trvá oveľa viac rokov. Pokúsime sa však na pár príkladoch ukázať a nájsť spojitosť stratenej cesty.
Slnečná predpoveď
Slnko zotrváva v znamení Škorpióna od 23.10 do 22.11. Ráno počas východu slnka sme tak priamo konfrontovaní s energiou, ktorá ovplyvňuje močovo pohlavné ústrojenstvo, predovšetkým ich vývody ako močová trubica(uretra) a hrubé črevo vrátane konečníka. Močový mechúr, esovitý tračník hrubého čreva, prostata, panvová kosť, červené krvinky a nosné kosti. Pri veľmi zlej pozícii Škorpióna v horoskope toto umiestnenie prináša pruh, hemoroidy, pokles maternice, rôzne pohlavné ochorenia a nosné katary. V období, kedy vládne Škorpión, dbáme na zvýšenú starostlivosť o tieto orgány. Ráno v čase východu slnka sa snažíme ohrozené orgány stimulovať k zlepšeniu svojej činnosti, na obed im môžeme trochu “popustiť uzdu” a obrovskú pozornosť im venujeme po západe slnka. V nasledujúcom dni po mesačnom Nove🌚 (Slnko/Mesiac konjunkcia) dávame pozor do najbližšieho splnu 19.11, ktorý bude v doobedných hodinách na konci slnečnej cesty znamením Škorpióna. Spln🌕 bude na konci znamenia Býka. V znamení Býka sa vyskytuje hmlovina, zodpovedná za čiastočné zhoršenie zraku, preto si celý čas chránime oči . Vyhýbame sa ťažkým bielkovinovým jedlám, koreneným, mastným a tučným pokrmom. Môžeme mať pocit čiastočného zhoršenia zraku, najmä k západu slnka. Oči nezaťažujeme monitormi a obrazovkami, doprajeme im voľnosť pohľadu na prírodu, tečúcu vodu a vlhkú krajinu. Jedným zo znakov Škorpióna sú ohnivočervené oči, symbolicky prepojené s planétou Mars, ktorá sa celý deň pohybuje pred Slnkom a oči tak majú pocit dvojitej slnečnej záťaže. Po splne sa zrak👀 uvoľní.
Slnko v Škorpiónovi prináša bojového ducha, učí nás večnej bdelosti a vedie na záver k porozumeniu. Užívame si pohľad na nočné nebo, kedy sa letná obloha mení na zimnú❄️. V tento čas logicky znamenie Škorpióna večer na oblohe nie je viditeľné, keďže sa pohybuje so Slnkom. Večer môžeme však na oblohe pozorovať znamenie opozitné, čiže hlavne súhvezdia Býka, Blíženca, Raka.
Prajeme vám veľa zdravia a odvahy v dňoch skracujúcich sa dní a predlžujúcich nocí. A hoc sa to zdá zvláštne, tešíme sa na blížiace leto, ktoré sa začne 21.12. zimným slnovratom , odkedy sa po krátkom zastavení dni opäť začnú predlžovať.
Weleslawa a Duchoslav
Karpatské Slnko