Milí priatelia.
Každý z nás sa narodil pod vplyvom hviezd, ich postavenie pri narodení nás zaraďuje k určitému znameniu a postupom času – dlhodobým sledovaním – boli  jednotlivým znameniam prisúdené choroby, ktoré ich oslabujú, narúšajú harmóniu a obmedzujú ich v plnohodnotnom živote. Lepšie je však poznať svoje slabé stránky, orgány, kde môže vzniknúť ochorenie a vedieť, kedy sa môže prejaviť a uvedomovať si, že môžeme niečo zmeniť a pripraviť sa.

Od 24.9. sme pod vplyvom  Venuše, v znamení Váh. Venuša v nás všetkých prebúdza romantické nálady, chuť posedieť si pri sviečkach s milovaným, či milovanou, alebo s priateľmi, proste s ľuďmi blízkymi nášmu srdcu.

Pre vzdušné znamenia – Váhy, Blížencov a Vodnárov – je toto obdobie plné analýz, premýšľania o tom, čo by si ešte chceli splniť tento rok a kam sa vybrať na cesty. Pre niekoho dovolenky skončili, pre tieto znamenia je práve teraz najvhodnejší čas na oddych. Naberajú sily, energiu a najmä odvahu do budúcich dní, zmien, ktoré ich čakajú. K tomu ale potrebujú  pokoj, voľnosť a pocit bezpečia. To v nich môžu podporiť čaje s obsahom archangeliky, ľubovníka, betoniky a  vonné oleje neroli, bergamot, vanilka, kadidlo, ale aj masáže s rôznymi prírodnými olejmi v príjemnom prostredí.

Venuša podporuje empatiu a pocity spolupatričnosti v ohnivých znameniach. V Levoch, Baranoch a Strelcoch sa prejavuje ochota deliť sa o nápady, je tu možnosť využiť ich vplyv, aj oni sami lepšie vidia nové príležitosti. Premýšľajú ale viac v množnom čísle, teda ich sebecké JA sa stráca a ľahko môžu svojich vyvolených požiadať o ruku, či o založenie rodiny. Cítite, že samota nie je pre vás to najlepšie a chcete tvoriť zázemie. No dosiahnuť harmóniu a pocit domova nie je ľahké. Pomôže vám čaj s medovkou, s harmančekom, koncentrovať sa môžete vďaka ženšeňu, všehojovca azíjského a vo vašom okolí by sa mali vo väčšej miere nachádzať výrobky z medu ako je Manuka med, cukríky alebo liečivý peľ. Atmosféra pokoja tak bude aj vo vašom vnútri a tú budete vedieť preniesť aj do okolia.

Zemné znamenia – Býci, Panny a Kozorožci – sa pod vplyvom Venuše dostávajú na druhú koľaj. Ľudia okolo vás majú naraz celkom iné životné priority, ktoré pre vás nie sú až také podstatné, najmä v tomto období. Vy by ste najradšej neodchádzali z práce, cítite prílev energie a chcete svoju kariéru posúvať vpred. Dovoľte, aby vám dodali energiu čaje z rakytníka, tinktúry schizandry, rodioly, koly na posilnenie kreativity aromaterapia Hanna Maria a na pokojné zaspávanie čajík na uvoľnenie mysle a aromaterapia.

Vodným znameniam – Rakom, Škorpiónom a Rybám – Venuša privádza do cesty osudovú lásku, stretnutie, ktoré ich život môže úplne a na dlhý čas zmeniť. Od základov, no mali by ste sa spoliehať len na srdce a nie na rozum! Pozor ale na zdravie, práve vy budete teraz obeťami rôznych prechladnutí, vírusových ochorení, ťažkosti s dýchaním vás často donútia zostať doma. Môžete tomu predísť posilnením imunity cez užívanie vitamínu C vo vyšších dávkach, hubových preparátov z codycepsu, reishi a aj návšteva sauny by vám prospela.

Veľa úspešných dní, bohatých na nové nápady a zaujímavé investície praje JT a lekáreň Íris.