Každý z nás sa narodil pod vplyvom hviezd, ich postavenie pri narodení nás zaraďuje k určitému znameniu a postupom času – dlhodobým sledovaním – boli  jednotlivým znameniam prisúdené choroby, ktoré ich oslabujú, narúšajú harmóniu a obmedzujú ich v plnohodnotnom živote. Lepšie je však poznať svoje slabé stránky, orgány, kde môže vzniknúť ochorenie a vedieť, kedy sa môže prejaviť a uvedomovať si, že môžeme niečo zmeniť a pripraviť sa.

Od 21.3. sme pod vplyvom  Marsu, v znamení Barana. Bojovný Mars podporuje v ohnivých znameniach – Baranovi, Levovi a Strelcovi – životaschopnosť, sklony k riskovaniu a aj preto by si mali dávať pozor na úrazy. Inak vás v tomto období nečakajú závažné zdravotné problémy, možno len jarná únava a bežné prechladnutia. Potrebujete ale dôkladne prečistiť organizmus – je nutná očistná kúra. Možno nasadiť čajovú antiparazitálnu kúru alebo si doprajte každý deň za hrsť medvedieho cesnaku, ktorý nám už krásne vykúka spod zeme. Môžete zvoliť aj krv čistiace čaje s obsahom žihľavy, Yucca alebo Chlorella so Zeleným jačmeňom.

Pre vzdušné znamenia sa tento čas spája s prebúdzaním intuície a hľadaním nových riešení ich dlhotrvajúcich problémov. Môžete sa pustiť do zmien aj čo sa týka vašej životosprávy, aj pre vás je dôležitá jarná očista, ale aj diéta, pohyb a cvičenie. Potrebujete sa po zime rozhýbať a upevniť si svoje zdravie. Ak chcete dosiahnuť vaše ciele, je predsa jasné, že k tomu musíte mať pevné zdravie. Tak investujte do jeho posilnenia. A možno na nových miestach spoznáte aj zaujímavého človeka, ktorý by sa mohol stať blízkym vášmu srdcu J.

Zemné znamenia – Býci, Panny a Kozorožci – by mali byť na seba opatrní na každom kroku. Ak ste zanedbali nejaký zdravotný problém, teraz sa vám to môže vypomstiť. No ak budete dôslední, môžete svoje ťažkosti práve teraz odstrániť. Len už nič neodkladajte! Býkov v tomto čase potrápia problémy s chrbticou, Panny bolesti hlavy a Kozorožci by si mali dať pozor na trávenie a štítnu žľazu. Napriek tomu, že vás čaká problematické obdobie, v práci sa môžete tešiť na šťastné príležitosti a posun vo vašej kariére.

Vodné znamenia sa pod vplyvom bojovného  Marsu dostávajú do rôznych sporov s ich okolím a aj ich psychika je dosť rozhádzaná. Napätie sa podpíše pod vaše zdravie, oslabí sa imunita a aj bežné aktivity sa pre vás stanú náročnými. No treba s tým bojovať, nie sa vzdávať a prepadať depresii. Nemusíte všetko stíhať, ani vyhovieť všetkým, radšej si svoje kroky dobre naplánujte. Podporia vás prípravky: schusslerovka Kalium phosphoricum D6 Vám pomôže k rozvážnym rozhodnutiam plným sústredenia, koncentrácie a kvalitného spánku. Rovnako dobre pomôže aj ženšeňová kúra alebo Mumio.

Veľa šťastných dní, plných radosti praje JT a lekáreň Íris.