Každý z nás sa narodil pod vplyvom hviezd, ich postavenie pri narodení nás zaraďuje k určitému znameniu a postupom času – dlhodobým sledovaním – boli  jednotlivým znameniam prisúdené choroby, ktoré ich oslabujú, narúšajú harmóniu a obmedzujú ich v plnohodnotnom živote. Lepšie je však poznať svoje slabé stránky, orgány, kde môže vzniknúť ochorenie a vedieť, kedy sa môže prejaviť a uvedomovať si, že môžeme niečo zmeniť a pripraviť sa.

Od 21.5. sme pod vplyvom  Merkúra, v znamení Blížencov. Merkúr je planétou obchodu, financií, úspechov v nových podujatiach, podporuje sklony k riziku, ľahkomyseľnosti, ale aj prílišnému preceňovaniu našich schopností. Vzdušné znamenia – Blíženci, Váhy a Vodnári – sa pod jeho vládou prebúdzajú k životu. Po každej stránke mocnejú, pribúda im energie a aj skvelé nápady sa v ich hlavách množia priam geometrickým radom. A ostatní majú z ich nápadov osoh, môžu sa nimi motivovať a vydať sa na cestu za úspechom. Pre všetky nové nápady ale potrebujete dostatok síl, preto je dôležité upevniť si imunitný systém Schusslerovými soľami Ferrum phosphoricum D6 a Kalium phosphoricum D6, ale podporiť aj metabolizmus napr. Zemežlčovou zmesou Dedka Korenára a dopriať si dobrý spánok Levamin od Diochi.

Ohnivé znamenia – Baran, Lev a Strelec – sa pod vplyvom Merkúra menia na výkonné osobnosti, pre ktoré slovo „nemožné“ stráca význam. To, čo ste doteraz obchádzali ako nezdolnú prekážku, sa ukáže ako banalita, akékoľvek zdržania, či odklady pre vaše plány sa stratia a vy proste budete mať všetko pod kontrolou. Len pozor na manipuláciu – je zopár ľudí, ktorí vás dokážu získať pre svoje plány a vy premárnite jedinečný čas na pomoc tam, kde pre vás nakoniec nič dobrého nezostane. Doprajte si teda priestor na analýzu pri čaji zo ženšeňa alebo kozinca blanitého.

Posilnite predvídavosť a podporte intuíciu – jazmínový čaj, feniklový, prospeje vám aj masáž – bylinková aromaterapia – mäta, olejčeky z rozmarínu, levandule….

Zemné znamenia – Býci, Panny a Kozorožci – sa pod vplyvom Merkúra odvážia riskovať, meniť, inovovať a investovať. Prekročia svoj tieň, hoci budú mať obavy. So stavmi úzkosti vám pomôže čaj na Uvoľnenie mysle slnečný. a na uvoľnenie je vhodné Magnesium phosphoricum D6. Rozdeľte si svoj deň na prácu a oddych a dôsledne to dodržte, inak sa na vás všetko zosype a nič poriadne neurobíte. Možno by vám dobre padli aj cvičenia z jogy, či meditácia na posilnenie vnútornej sily spojená s aromaterapiou Hanna Mária zmes proti stresu č.6.

Vodným znameniam – Rakom, Škorpiónom a Rybám – Merkúr prinesie uvoľnenie a nárast sebavedomia. Môžete sa pustiť aj do realizácie tajných plánov, ktoré ste odsúvali na vedľajšiu koľaj. Stačí trochu ich oprášiť a už máte pred sebou nové ciele a úspech, nielen finančný, no aj spoločenský na seba nedá dlho čakať. Podporte vaše sily čajom z rakytníka, postarajte sa o zlepšenie činnosti pečene Ostropestrecovou zmesou Dedka Korenára, váš organizmus potrebuje oživiť toky energie vitamínovou kúrou vitamín C, vitamín B-komplex a D3, zinok)..

Veľa úspešných dní, bohatých na nové nápady a zaujímavé investície praje JT a lekáreň Íris.