Áno, je to tu zas. Zatmenie Mesiaca🌚, kedy sa do jednej roviny postavia Slnko, Zem a Mesiac. Zatmenie mesiaca môže nastať iba v čase splnu, teda slnečno- mesačnej opozície. Napätie môže narastať už týždeň pred zatmením a tentoraz je to ešte aj stúpajúci Mesiac, teda v prírode🍃 budú prevažovať rozpínavé sily. Počas zatmenia dochádza k prerušeniu toku vesmírnych síl, ktoré majú nemalý vplyv na zdravie tela i psychickú pohodu. Veľkou výhodou je to, že dochádza k možnosti veci zvrátiť k lepšiemu, ak si dáme pozor.
Všeobecne platí odporúčanie počas zatmení jesť iba čerstvo pripravovanú stravu🥦 – teda nič ohrievané z predošlých dní. Sila Slnka je teraz v znamení Býka, a ten má rád všetko zelené, listnaté a čerstvo šťavnaté. Stravu treba kvalitne poprežúvať ako silný býk🐃 a naše svaly budú silné a pružné.
Poranenia sa môžu ťažšie hojiť a čerstvé rany sa môžu otvárať. Ak máte možnosť preložiť vážnejšie zdravotné zákroky, bude to pre vás isto lepšie. S blížiacim sa splnom môžeme mať ťažšie nohy a naša kondícia prejde ťažkou skúškou – najmä chôdza i beh, inokedy ľahký, sa nám môže zdať neskutočne namáhavým. Stačí počkať, až spln prejde a všetko sa vráti do starých koľají.
V čase zatmenia bude mesiac v znamení Škorpióna🦂, čo je pre zber bylín silná kombinácia, pretože ten ovláda jedovaté látky, a tak rastliny budú mať veľa účinných prvkov a ich chemicko – výživná hodnota dosiahne doslova ročný vrchol. Objavia sa najmä plazivé rastliny a môžu sa objaviť aj prvé letné horúčky, návaly tepla – súvisiace so zmenou termoregulácie organizmu, ktorý sa musí preladiť na letné chladenie.
Začíname skôr vstávať, aby sme si užili osviežujúci chlad rána a spať chodíme neskôr, aby sa naše srdce stihlo schladiť, pretože prehrievaním stráca veľa životnej sily. Zatmenie môže priniesť zápal, horúčky, najmä pre ohnivé znamenia Strelca🏹, Barana🐏 a Leva🐅. Posilniť sa pozitívne môžu vzdušné znamenia Blížencov, Váh, Vodnárov. Na čerstvom vzduchu trávime čo najviac času a vetráme, kde sa dá.
Zatmenie bude v ranných hodinách a celý deň ho môžu citlivejší ľudia silno vnímať. Pripadlo na mesačný deň – pondelok, takže bude isto silné večer opláchneme všetky strieborné šperky buď čistou vodou alebo ich necháme krátko namočené v sladkom mlieku.
Dávame si pozor nielen na svoje ale aj cudzie emócie – veď sila Mesiaca je v jeho odrazených – zrkadliacich emóciách ale aj v intuícii. Vnútorné napätie pocítia ľudia v znamení Rýb🐟 i Baranov🐏. Využijeme kvitnúce dni, necháme sa opájať pestrou vôňou všetkého, čo kvitne🌷.
Karpatské Slnko