Astromedicína
Posledných pár dní v magickom slnečnom znamení Škorpióna Mesiac vychádza krátko po západe Slnka a svieti pomerne vysoko v dorastajúcom tvare. Posledná mesačná štvrť dorastajúceho Mesiaca, kedy sa presúva do opozície k Slnku, býva pre niektorých ľudí ťažší. Všeobecne platí, že ako narastá svetlo Mesiaca, narastá i napätie u ľudí, zdravotný aj psychický stav sa môže zhoršovať . Alkohol🥂, omamné látky a jedy účinkujú silnejšie, posilnené fyzickou silou príťažlivého Mesiaca, ktorý dokáže odrážať slnečné svetlo🌞, vďaka ktorému je možné vidieť našu obežnú družicu na oblohe.
Mesiac predstavuje ilúziu svetla a tak je všetko silnejšie, intenzívnejšie. Bolesť je vnímaná viac, túžba a hlad sú obrovské. V posledné dni ľudia viac jedia a majú sklon k prejedaniu sa. Ťažšie sa cvičí, svaly, šľachy aj kĺby sú tuhšie a nohy pomalšie. Telo sa ťažšie zbavuje odpadových látok a preto mu v tento čas doprajeme ľahšiu stravu a nezaťažujeme ho ničím ťažko stráviteľným. Pozitívne však môžeme tento čas použiť na dopĺňanie vitamínov🍇🥦 a minerálov z prírodných zdrojov. Každá očistná kúra bude ťažšia, ale telu neuveriteľne prospeje. Ľudia môžu byť v tieto dni viac podráždení a ich reakcie preto neberieme až tak vážne🙃, snažíme sa tolerantne prečkať, až spln prejde.
Spln 19.11.
Slnečno mesačná opozícia – spln nastane v piatok v doobedných hodinách okolo 10:00 hodiny – nebude teda viditeľný a za zmienku stojí i fakt, že dôjde k zatmeniu Mesiaca, u nás však nepozorovateľného. Zatmenie Mesiaca🌕, kedy medzi slnečné lúče, osvetľujúce túto planétu, vstúpi Zem🌍, posilnia silu Slnka v znamení Škorpióna. Mesiac sa bude nachádzať na konci znamenia Býka – kedy si zvlášť treba dávať pozor na krk, uši, zátylok, bronchiálne ochorenia, pohrudnicu a nervové ťažkosti. V čase pred a po zatmení indickí lekári odporúčajú nepripravovať žiadne jedlo, pretože by mohlo byť poškodené touto neblahou konšteláciou.
Viackrát sme sa stretli s tým, že ľudia majú následne nevysvetliteľné zažívacie ťažkosti – citlivý žalúdok, niekedy dokonca zvracanie. Blížiace sa zatmenie logicky môže negatívne ovplyvniť znamenia, podliehajúce vplyvu Mesiaca (Rak, Škorpión) – kedy môžu pociťovať veľké napätie v tele, teplo, nával krvi do hlavy a slabosť v dolných končatinách.
V čase splnu, kedy je Mesiac v opozícii k Slnku, je zároveň v kvadratúre – v napätí k Levovi (hrudná chrbtica, srdce). Zdravotne sa lepšie môžu cítiť Kozorožci a Vodnári, ktorých znamenie sa pohybuje tesne za Slnkom a na oblohu vychádzajú po 10tej hodine.
Astromedicína pozorne sleduje pohyb vesmírnych telies viditeľných – pozorovateľných, ale aj tých, ktorých pohyb je pre nás skrytý. V dorastajúcom Mesiaci a jeho silných dňoch je dôležité jesť veľa zelenej zeleniny🍅🌶, piť kvalitnú čistú – ideálne pramenitú, vodu. Všetko viac kvasí, fermentuje, zreje, zhoršujú sa plesne, zápalové procesy, rany sa ťažšie hoja a ak máme možnosť, zdravotné chirurgické zákroky presunieme do ubúdajúceho mesiaca, kedy sa všetko ľahšie lieči, jazvy sa prirodzene zaceľujú a ostávajú nenápadné a tenké.
Prajeme krásne dni mesačné a hviezdne noci a blížiace sa zatmenie použite vo svoj prospech tak, že ho budete vnímať ako veľmi krátke zhasnutie mesačnej reklamy, kedy si môžete v kľude posedieť a nabrať síl.
 
Duchoslav a Weleslawa
www.karpatskypecuch.org