Tekutiny naše každodenné

26. februára 2019 Autor:

Viete aké tekutiny je najvhodnejšie piť v tomto ročnom období?

Pripravili sme pre Vás s Karpatskými pecúchmi, krásny článok o tekutinách a nápojoch vohdných na pitie, pre práve prebiehajúce dni…príjemné čítanie🤓

 

Tekutiny naše každodenné🥤🍺🍷

Zima sa pomaličky kráti, dlhšie dni sa stávajú teplejšími, slnko zľahka rozpúšťa zamrznutú vodu, ktorá zalieva krajinu . V prírode môžeme sledovať, ako sa všetko začína postupne prebúdzať. Púčiky budú postupne naberať svetlejšiu a neskôr zelenšiu farbu. Miazga začne prúdiť a život sa rozbehne. To, čo sme celú zimu nevideli, lebo to bolo ukryté pred naším zrakom, vyjde na povrch – v rovine fyzickej aj mentálnej, v zdraví aj vzťahoch, v práci aj doma. Ranné tekutiny sú základom dobrého dňa. Ešte stále studené rána sú čiastočne náročné pre naše telo, preto je dôležité mu pomôcť v závere zimy dobrými tekutinami.

Teplá prevarená voda

Voda, ktorá je zohriata skutočným ohňom, zahrieva vnútorné orgány, tie potom ľahko zohrejú naše svaly, pokožku a bude nám teplejšie a žalúdok sa nám mnohokrát poďakuje. Do prevarenej vody si môžeme pridať :

-štipku soli na zdvihnutie tlaku a rozjasnenie zraku

– štipku sušeného zázvoru, ktorý rozptýli horúčosť a teplo bude v celom tele

– pár kvapiek ume octu , ktorý je silne zásaditý

– mokka lyžičku sušenej mletej kurkumy, ktorá pomáha vylúčiť z krvi toxíny, ohrieva krv a odstraňuje blokády, krvné zrazeniny, zlepšuje pohyblivosť

Obilné kávy🌾

Šetrné k telu, krvi, tráveniu. Ak sa pripravia dobre, chutia excelentne,sú na hranici jedla a nápojov. Obilné kávy dodávajú telu slnko,koreňové posilňujú obličky, bylinné posilňujú ducha, s pridanými mletými lieskovými orechmi alebo mandľami je telo každou šálkou silnejšie.

Čaj nápoj bohov – tekutá substancia meniaca telo i myseľ

V zimnom období to musí byť čierny čaj,ktorý zahrieva telo a dáva do pohybu krv. Zelený čaj je ako listy stromu v lete,ktoré nás chladia a chránia pred slnkom. Môžeme ho jemne ochutiť štipkou soli, čo ho urobí jemnejším. Na prehriatie pomáhajú samozrejme hrejivé koreniny škorica, badyán, kardanom🐲.

Bylinné čaje🌿

Zdroj minerálov, vitamínov, kyselín, ale hlavne vyvážený pomer slnečnej a mesačnej energie. Žlté kvetové čaje ako kamilka, nechtík, ľubovník dodávajú suché teplo. 🌼Dobromyseľ – Pamajorán… všetko čo vás dokáže zahriať.

Čierna medicína – Káva☕️

Pochádza z teplých krajín a pije sa síce teplá,až horúca, ale v skutočnosti ochladzuje krv i svaly a. ohrieva iba ducha. Káva sa musí piť s dostatočným množstvom vody a v zimnom období s ohrievajúcimi koreninami ako škorica, kardanom, klinček 🐲. Niekomu prospieva a niekoho ničí. Objavujú sa na ňu rôzne názory, od odmietania a argumentov, že zaťažuje obličky až po nekritický obdiv pre množstvo antioxidantov…Pravda je taká, že ju treba piť s mierou a kvalitnú.(Škodia instantné kávy, obsahujúce veľa soli.)Ako všetky spoločenské nápoje,teda čaj,káva,víno sa musí piť v dobrej nálade a s mierou.

Prajeme Vám príjemný záver krásnej zimy

Duchoslav a Weleslawa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *